Solární systémy

Kdo dnes investuje do nového topného zařízení, měl by si jeho doplnění solarním systémem naplánovat ihned. Takto může profitovat z nízké spotřeby tepla a kromě toho se každy měsíc může radovat ze snížených učtů za energii.

Instalace solarních kolektorů znamená ekologicky šetrnou volbu, protože emise CO2 snižujete trvale udržitelným způsobem. K tomu poskytuje firma Viessmann optimalní souhru všech komponentů a perspektivní techniku.

Vzhledem k našim více než 40 letům zkušeností s vývojem a výrobou solárních termických kolektorů se u firmy Viessmann můžete spolehnout na perspektivní techniku a nejvyšší kvalitu. Nezaleži na tom, zda chcete nový kondenzační kotel na olej nebo plyn, kotel na dřevo nebo tepelné čerpadlo – všechna zařízení od firmy Viessmann jsou již od výroby konstrukčně optimalizována pro jejich kombinovaní se solarní technikou.

 

Co je to solární termický systém?

Solární termický systém je v zásadě solární systém, který lze použít pro přípravu teplé vody a podporu vytápění. Díky volně dostupné sluneční energii ušetříte nejen fosilní energii. Investice do termické solární soustavy se vyplatí již za pár let. Ve skutečnosti neexistují žádné náklady na zdroj energie.

Aby bylo možné využívat sluneční energii, je nutné instalovat sluneční kolektory, které tyto paprsky zachycují. Za tímto účelem společnost Viessmann vyvinula trubicové a ploché kolektory Vitosol. Absorbují sluneční paprsky a přeměňují je v použitelné teplo.

Solární termický systém se skládá z kolektorů s absorbérem, solárního okruhu a solárního média. Když paprsky dopadnou na kolektory, tak se tato energie v absorbéru přemění na teplo. Nejprve se přivádí do vyrovnávací nádrže nebo zásobníku pitné vody a odtud se distribuuje přes domácí okruh – buď jako podpora topného okruhu nebo pro ohřev vody. Teplo je nejprve transportováno prostřednictvím média – solárního média – do příslušného zásobníku. Ze zásobníku pitné vody pak teplo přechází ve formě teplé vody k odběrným místům, jako je vodovodní kohoutek nebo sprcha.

 

Rozdíly podle typu aplikace

V zásadě máte možnost využít solární energii pro ohřev TV a podporu vytápění. Úspory oleje nebo plynu jsou v každém případě značné: u solární soustavy spotřebujete ročně o 60 % méně energie, která by jinak byla pro výrobu teplé vody potřebná. Pokud kombinujete ohřev pitné a topné vody, roční úspora je asi 35 % celkové potřebné energie.

 

Kontaktovat >>